Jednou z nejčastějších otázek pro investory je: „Mohu používat rekuperaci a krb současně ve svém domě“? K tomu existuje mnoho domněnek a faktů…

Domněnky:

Existují nápady, které jsou velmi kreativní, ale nebezpečné, ohřívat rekuperační vzduch teplým vzduchem z krbu nebo přímo zavádět potrubí přiváděného vzduchu do obývacích pokojů. Neděláme to z několika důvodů – nepřinese nám to žádné výhody, může to poškodit instalaci, a co je nejdůležitější, může být nebezpečné.

Fakta:

Neexistují žádné kontraindikace pro použití obou systémů doma. Krb a rekuperace mohou fungovat společně. Stanoví tak norma PN-83 / B-03430 / Az3: 2000. V místnosti s krbem na tuhá nebo kapalná paliva nebo s plynovými spotřebiči odebírajícími spalovací vzduch z místnosti as gravitačním vypouštěním spalin ze zařízení je zakázáno použití mechanického odsávání. Toto ustanovení se nevztahuje na místnosti, ve kterých se používá vyvážené nebo přetlakové napájení nebo odvětrání. Stačí vědět, že u jakékoli krbu v intriéru lze použít i funkce rekuperace. Proto stojí za to využít obou výhod – atmosféru krbu a klima rekuperace.

Krb zajistí design a atmosféru a o spolehlivé zotavení klimatu se postará o Defro Air