Skladem!

Jednou z cest k úspornému vytápění objektu je tepelné čerpadlo. Díky svým přednostem, jako je odolnost a snadné použití, si tato zařízení získala sympatie mnoha spokojených zákazníků. Při použití tepelného čerpadla nepotřebujete mít sklad paliva. Čerpadlo je tedy ekologickým, ekonomickým a zároveň spolehlivým zdrojem tepla.

DEFRO DHP PREMIUM je zařízení nejnovější generace, vytvořené speciálně pro klimatické podmínky střední Evropy. Jedná se o tepelné čerpadlo typu monoblok vzduch-voda s elektrickým napojením typu plug-in. Jeho instalace je hračkou a pro jeho montáž stačí jediná profese – instalatér.

nova zelena usporamDíky třídě energetické účinnosti A++, kterou si čerpadla DHP PREMIUM uchovávají i při vysoké výstupní teplotě 65 °C – jsou tak velice vhodná i pro starší domy s radiátory – a vynikajícím technickým vlastnostem splňují podmínky dotačních programů Nová zelená úsporám kotlíkové dotaceProgramy umožňují žadatelům čerpat až 180 tis. Kč. Podrobné informace o dotačních programech naleznete zde.

Servis tepelných čerpadel DHP PREMIUM po celé České republice je garantován dovozcem prostřednictvím proškolených partnerů.

Tepelné čerpadlo DHP Premium

Vysoký výkon i v nízkých teplotách
Výborná účinnost
Vyrobeno v EU
Vynikající dostupnost
Kompletní správa přes internet zdarma
Ekologické chladivo R290 – propan
Monoblok s instalací plug-in

Výkon

Tepelná čerpadla DEFRO DHP Premium jsou dodávána ve třech výkonových řadách. Jedná se o 8 kW, 12 kW a 16 kW. Samozřejmostí je možnost zapojení až 4 tepelných čerpadel do kaskády, tedy maximální topný výkon je 64 kW. Čerpadla DHP Premium dosahují velmi dobré účinnosti v nízkých teplotách. Při venkovní teplotě -15 °C udržují topný faktor COP vyšší než 3,0. Sezonní topný faktor SCOP je 4,7.

Dle stupně výbavy může být tepelné čerpadlo vybaveno elektrokotlem o výkonu 6 kW, který může fungovat buď jako doplněk k vytápění spolu s tepelným čerpadlem, nebo samostatně vytápět objekt v případě poruchy.

Výroba

DEFRO je jeden z největších výrobců tepelné techniky v EU. Historie značky sahá až do roku 1973. Výrobní areál přesahuje rozlohu 30 000 m2 a zaměstnává více než 800 zaměstnanců.

Srdcem tepelného čerpadla je špička na trhu – kompresor Copeland Scroll, který spolu s elektronickým expanzním ventilem od renomovaného výrobce Emerson zajišťuje vynikající efektivitu a extrémně dlouhou životnost tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo je navrženo a vyrobeno na míru potřebám středoevropského trhu, jak s ohledem na životnost, tak na místní povětrnostní podmínky. Při výrobě je kladen extrémní důraz na nízkou hlučnost, která je eliminována zejména použitím kvalitního ventilátoru Ziehl-Abegg, dále kvalitním odhlučněním kompresorového okruhu a v neposlední řadě využitím silentbloků pro omezení přenosu vibrací od kompresoru do nosné konstrukce. Samozřejmostí pro místní podmínky je vyhřívaná vana pro odvod kondenzátu.

E-modul

emodulTepelná čerpadla DEFRO DHP PREMIUM jsou osazena velmi oblíbenými řídícími jednotkami evropského výrobce TECH. V základní výbavě je kompletní správa chladivového okruhu, včetně měření tlaků. Ve standardu je řízení jednoho směšovaného okruhu pro podlahové topení, jednoho nesměšovaného okruhu pro radiátory a ohřevu teplé vody.

Součástí výbavy elektroinstalace je také elektroměr pro měření spotřeby elektřiny a průtokoměr s dvěma čidly, díky kterým řídicí jednotka dokáže měřit topný výkon. Největší výhodou je však cloudový systém. Jedná se o kompletní vzdálenou správu přes internet. Bez aktivačních, ani jiných pravidelných poplatků. Tato funkce výrazně zefektivňuje servis tepelných čerpadel a je základním kamenem pro umožnění pětileté záruky. Rodina výrobků TECH umožňuje mnoho rozšíření, od pokojových termostatů až po rozšiřující moduly dalších topných a chladících okruhů.

Chladivo

V tepelných čerpadlech DEFRO DHP PREMIUM používáme nejmodernější a nejekologičtější chladivo na trhu. Jedná se o R290 – propan. Propan nemá žádný negativní vliv na vznik ozonových děr a má minimální dopady na globální oteplování. Není proto zařazen mezi fluorované skleníkové plyny, proto se na tepelná čerpadla DEFRO DHP PREMIUM nevztahují zákonné kontroly těsnosti. Propan je však velmi levné chladivo, údržba teplného čerpadla není finančně náročná.

Plug-in

Elektrické připojení je velmi jednoduché a rychlé. Jde o propojení venkovní jednotky s hydromodulem pomocí speciálního kabelu dodávaného s tepelným čerpadlem a následné zapojení hydromodulu již připojeným kabelem do zásuvky na 400 V. Tím se minimalizuje riziko chyb připojení a výrazně se zkracuje doba instalace.

Dle stupně výbavy jsou dodávány 3 typy hydromodulů. Základním je Hydromodul Basic – je vybaven pouze čerpadlem a průtokoměrem. Tento hydromodul najde využití ve složitějších kotelnách, kde jsou ostatní prvky řešeny externími komponenty. Další stupeň výbavy je Hydromodul Medium – vybaven navíc průtokovým elektrokotlem o výkonu 6 kW. Tento hydromodul se zapojuje často v systému bez ohřevu TUV, nebo při zapojení kaskád. Nejvybavenější a nejpoužívanější je Hydromodul Full, který je vybaven jak elektrokotlem, tak třícestným ventilem pro ohřev TUV. Nejčastější využití nachází v kompaktních technických místnostech rodinných domů.

plug-in

Více informací a technická specifikace → ZDE ←