Pomůžeme Vám zjistit tepelnou ztrátu domu.

Na základě projektu a popisu stavby vypočítáme celkovou tepelnou ztrátu, abyste věděli, jak moc je potřeba dům vytopit. Počítáme po místnostech a pracujeme s jejich běžnou pokojovou teplotou. Doporučíme Vám, jakým způsobem lze docílit méně ztrátového domu a tím ušetřit peníze.

Kolik mě bude výpočet stát?

Obdržíte dokument s celkovým reportem domu, kde Vám detailně rozepíšeme ztráty jednotlivých místností, konstrukcí a tepelných vazeb. U běžně velkého rodinného domu (200m²) se cena za výpočet pohybuje okolo částky 4.500 Kč. Výsledná cena se může lišit v závislosti na velikosti a typu stavby.

Kolik mě bude výpočet stát?

Pak velmi pravděpodobně nebude v zimě stíhat zátěž a budete přitápět vnitřní jednotkou – elektřinou. Nevýhodné, drahé a prodlužuje se návratnost investice. Dodatečná výměna TČ za silnější je investice navíc, případné ponechání slabého TČ se nemile projeví ve vyúčtování za dodanou elektrickou energii, která TČ pohání.

Kolik mě bude výpočet stát?

Pokud přesně vypočítáte tepelnou ztrátu domu, dokážete si pořídit vhodně výkonné tepelné čerpadlo. Ani moc, ani málo. Nebo zjistíte, že bude úspornější dům nejdříve zateplit, a teprve potom řešit investici do tepelného čerpadla.

Podklady pro výpočet tepelné ztráty

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

Máte papírové půdorysy domu (sklep, patro, podkroví … )? Stačí nám je nafotit telefonem.

POPIS KONSTRUKCE

Připravte si popis, z jakého druhu zdiva je dům postaven (škvárobeton, plná cihla pálená, děrovaná cihla …).

POPIS ZATEPLENÍ A OKEN

Potřebujeme znát zateplení fasády, stropu, střechy i podlahy. Jaká jsou na domě okna (dřevěná, plastová, kastlová, euro okna…)?